MACARİSTAN TURİSTİK VİZESİ

Macaristan, Schengen Bölgesi üye ülkelerinden biridir. İmzaladığı anlaşmalar sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Ancak Resmi Pasaport hamilleri, Macaristan’a seyahatlerinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar.

Macaristan İstanbul başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekte tek yetkili kurumdur. Yoğunluk sebebiyle seyahatten en az yirmi gün önce başvuruların yapılması istenmektedir. Kısa süreli vize başvuruları doğrudan büyükelçilik ve konsolosluğa yapılabileceği gibi yetkilendirilmiş seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri tarafından da yapılabilmektedir.

Macaristan turistik Schengen vizesine başvurabilmeniz için, AB bölgesine bu ülkeden giriş yapacak olmanız veya en uzun süre bu ülkede kalacak olmanız gerekmektedir. Ayrıca vize almak için sizden talep edilen çok sayıda belgeyi de ibraz ederek gayenizin gezmek olduğunu ispatlamanız gerekecektir.

Vize Ankara başvuru merkezi size istenen evrakların temini ve başvurunuzun problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi için danışmanlık yapacak başkent merkezli bir şirkettir. İşlem süreci ile ilgili bilgi almak için vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

MACARİSTAN AİLE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİ

Macaristan’da ikamet eden arkadaşını veya bir aile büyüğünü ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken Schengen vizesi türüdür. Bu vizeye başvuranlar, istenen diğer belgelere ilaveten Macaristan’daki yakınları tarafından gönderilen davetiyeyi başvuru evraklarına eklemelidirler. Davetiye; Macaristan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu (BAH) tarafından verilen orijinal belge olmalıdır. Ayrıca daveti yapan kişiye ait; Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri de eklenmelidir.

Başvuru esnasında istenen genel belgeler şu şekildedir: Pasaport, vize başvuru formu, seyahat amacını açıklayan şahsi dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, gidiş-dönüş uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu, seyahat masraflarına dair belgeler, ​sağlık sigortası poliçesi, mesleki belgeler.

Başvuru esnasında lazım olacak belgeler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başvurunuzu sonuçlandırmak için Vize Ankara başvuru merkezi’ni arayabilir, vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Ayrıca iletişim bilgilerimizi inceleyerek sosyal medya uygulamasından mesaj yollayabilirsiniz.

MACARİSTAN TİCARİ VİZESİ

Macaristan’a ticari vize ile seyahat edebilmek için davetiye gerekmektedir. Macar iş ortağı veya organizasyonunu yapan firma tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Macar şirketin iletişim bilgilerini ve seyahatin yapılma gerekçelerini anlatmalıdır.  Davetiye BAH Kurumu (Macaristan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu) tarafından da onaylanmış olmalıdır. Davetiyede iştirak edilecek etkinliğin, organizasyonun, toplantının veya konferansın hangi tarihler arasında gerçekleşeceği de belirtilmelidir.