HOLLANDA TURİSTİK VİZE: Hollanda Turist Vizesi işlemleri için başvuracak kişilerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyetinde oturum izini nin olması gerekmektedir. Hollanda Turistik Vize işlemlerinde, mesleki durumunuza göre belgeler ile birlikte Kalacağınız otel ismi adresi beyan edilmetedir.

Avrupa’nın yüzölçümü en küçük ülkesi olan Hollanda’ya turist olarak seyahat edebilmek için , Hollanda Schengen Turistik Vizesi gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu’na Hollanda Turistik Vize başvurusu için gereken evraklar, şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Hollanda Schengen Turistik Vizesi başvuruları doğrudan Hollanda Konsolosluğu’na yapılamıyor. Hollanda Turistik Vize başvurusunu, vize başvuru merkezleri, akredite seyahat ve tur acenteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Hollanda Turistik Vizesi başvuru koşullarını öğrenmek için, vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

HOLLANDA AİLE, AKRABA, ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİ : Hollanda Aile (Akraba) Ziyareti Vizesi, Arkadaş Ziyareti Başvurusu işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Lütfen Vize Ankara – Konak Vize Web Sitemizi ziyaret ediniz. Hollanda Schengen üyesi bir ülke olduğundan alacak olduğunuz Vize Schengen Vizesi özelliği taşıyacaktır. Hollanda’ya Aile, akraba, arkadaş ziyareti yapacak olanların Türkiye’den Vize talebinde bulunabilmeleri için Hollanda’dan Davetiye aslı talep etmeleri ve Vize başvurusu esnasında bunu vize başvuru merkezi’ne istenilen evrak ve belgeler le birlikte beyan etmeleri gerekmektedir.
( Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümü ve Hollanda Konsolosluğu bu belgeleri talep etmektedir.)

 

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, yasal şartlara uygun olarak Hollanda’da ikamet eden akraba ve yakınlarını, kısa bir süreliğine ziyaret etmek amaçlı, gerekli olan Hollanda Schengen Vizesi türüdür. Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak kişinin, aile veya yakınlarını ziyareti süresince ihtiyaç ve giderlerini karşılayacak maddi imkânlara sahip olduğunu ispatlama sorumluluğunu üstlenmek durumundadır. Akraba ve yakınlarını ziyaret edecek kişinin, turistik amaçlı bir seyahat ibaresini, başvuru evraklarında kullanmamalıdır. Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Hollanda Turistik vizesi farklı kategorileri haiz vize türleridir. Gerekli evraklar ve başvuru koşulları için, vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

TİCARİ VİZE : Hollanda’ya Fuar vizesi, Ticari Vizesi , İş Vizesi Başvurularında, Hollanda dan gelecek olan Ticari Davetiye’ nin veya alınacak Fuar Bileti’ nin büyük önemi vardır. Fuar ziyareti Vize talebi değerlendirilirken, Firmanızın faaliyet alanı, o fuarla bağlantısı incelenir. Yine Ticari Vize Başvurusu ziyaretlerinizdede durum aynıdır. Hollanda firması ile ilgili bağlantınızın mümkün olduğunca kanıtlanmasında ve bunun Hollanda Büyükelçiliği veya Konsolosluğu vize bölümü ne beyanında fayda bulunmaktadır.

Hollanda Ticari Vize İşlemlerini, Başvurunun Olumlu sonuçlanması için bu ince detayları dikkate alarak ve vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yaparak red edilme olasılıklarını aza indirebilirsiniz. Ticaret Vizesi Malum olduğu üzere belkide Ticari hayatınızı etkileyecek iş bağlantıları sağlayabilecektir. Dikkat edilmesi gerekli dir.

Hollanda Ticari Vize başvurusu, Hollanda Konsolosluğu’nun yetki verdiği vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilir. Hollanda’ya ticari faaliyette bulunmak (Konferans, iş görüşmesi, seminer) amacıyla seyahat yapmak isteyen iş adamları ve çalışanlara, Hollanda Konsolosluğu tarafından Hollanda Ticari Vize işlemleri uygulanmaktadır. Hollanda Ticari Vize başvurusunda bulunanlar, Hollanda ziyaretinin mesleksel gerekliliğini, bağlı olduğu firma tarafından konfirme edilmiş meslek organizasyonuna katkı sağlamak ya da dahil olmak için seyahat planı olanların başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Hollanda Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişinin, meslek türüne ve durumuna göre, Hollanda Ticari Vizesi başvuru evrakları düzenlenmelidir. Gerekli evraklar ve başvuru koşulları hakkında bilgi almak için, Vize Ankara uzmanları ile iletişime geçiniz.

FUAR VİZESİ : Hollanda’ya Fuar vizesi, Ticari Vizesi , İş Vizesi Başvurularında, Hollanda dan gelecek olan Ticari Davetiye’ nin veya alınacak Fuar Bileti’ nin büyük önemi vardır. Fuar ziyareti Vize talebi değerlendirilirken, Firmanızın faaliyet alanı, o fuarla bağlantısı incelenir. Yine Hollanda Ticari Vize Başvurusu ziyaretlerinizdede durum aynıdır. Hollanda firması ile ilgili bağlantınızın mümkün olduğunca kanıtlanmasında ve bunun Hollanda Büyükelçiliği veya Konsolosluğu vize bölümü ne beyanında fayda bulunmaktadır.

Hollanda Ticari Vize İşlemlerini, Başvurunun Olumlu sonuçlanması için bu ince detayları dikkate alarak ve vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yaparak red edilme olasılıklarını aza indirebilirsiniz. Ticaret Vizesi Malum olduğu üzere belkide Ticari hayatınızı etkileyecek iş bağlantıları sağlayabilecektir. Dikkat edilmesi gerekli dir.

Hollanda’ya fuar , iş toplantısı veya sektörel seminerlere katılmak amacı ile seyehat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda Konsolosluğu’na Hollanda Fuar Vizesi için gereken evrakları sunmalıdırlar. Hollanda’ya Fuar Vizesi, Ticari Vize ya da İş Vizesi başvuru işlemlerinde , Hollanda’dan gönderilecek olan Ticari Davetiye’nin veya Fuar Bileti’nin büyük bir öneme sahip olduğunu unutmayınız. Hollanda Konsolosloğu tarafından, Fuar Vizesi isteğiniz değerlendirilirken , sizden bazı evrakları orijinal olarak talep edebilirler. Bu kapsamda firmanızın hangi alanlarda faaliyet gösterdiği? Firmanızın Hollanda’da düzenlenen fuar ile bağlantısı nedir?  Gibi soruların cevaplarını belgeli şekilde sunmanız gerekebilir. Hollanda Konsolosluğu vize bölümüne Hollanda firması ile bağlantınızı kanıtlamanız gerekecektir.  Hollanda Fuar Vizesi için gerekli olan evrakları, Hollanda’ya seyehat amacınıza uygun bir şekilde hazırlayıp, Hollanda Konsolosluğuna sunmanız gerekiyor. Hollonda Konsolosloğu bu konuda, yetkili kıldığı vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvurularınızı değerlendirmektedir.

Hollanda’ya kültürel etkinlikler, spor müsabakaları, organizasyonlar, konferans ve seminer gibi faaliyetler için seyahat etmeyi düşününler, Hollanda kültürel etkinlik ve seminer vizesi almalıdırlar. Hollanda Schengen bölgesi kapsamında olduğundan, Hollanda vize başvurularınız Schengen vizesi kapsamında değerlendirilecektir. Hollanda vize sürenizi iyi kullanarak diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Vize-Ankara aracılığıyla Hollanda kültürel etkinlik ve seminer vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için iletişim bölümünden Vize-Anakara uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.