Fransa Turistik Vize Başvurusu İşlemleri’nde

Türkiye’den başvuru yapabilmek için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Türkiye de oturumun olması gerekmektedir. Fransa Turist Vizesi başvuru işlemlerinde yaklaşık sonuçlanma süresi 7-10 işgünüdür.

Fransaya Turistik ziyaret yapmayı planlayan kişilerden Konsolosluk/ Büyükelçilik bazı belgeler talep etmektedir.  Fransa Vize Randevusu sırasında bu belgeler Konsolosluk / Büyükelçilik e sunulmak üzere VFS global e teslim edilmelidir.  Vfs Globalden Vize Randevusu alırken mutlaka ikamet şehrinize göre yetkili olan ofisten randevu almayı unutmayınız. bölge ayrımı olduğundan kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Avrupa’nın yüzölçümü olarak en büyük ülkelerinden biri olan Fransa’ya turist olarak seyahat edebilmek için , Fransa Schengen Turistik Vizesi gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu’na Fransa Turistik Vize  için başvuru yapıldığında pasaportunuz en az  altı ay daha geçerli olmalıdır. Fransa Schengen Turistik Vizesi başvuruları doğrudan Fransa Konsolosluğu’na yapılamıyor. Fransa Turistik Vize başvurusunu, vize başvuru merkezleri, akredite seyahat ve tur acenteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Fransa Turistik Vizesi başvuru koşullarını öğrenmek için, vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Gerekli Belgeler ve Evraklar  ve Randevu tarihi için Lütfen Bizimle Diyalog a geçiniz.

Fransa ya Aile ziyareti ve arkadaş ziyareti Vize Başvurusu İşlemleri‘nde Türkiye’den işlem yapabilmek için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Türkiye de oturum hakkı olması gerekmektedir. Fransa Aile arkadaş ziyareti Vizesi başvuru işlemlerinde yaklaşık sonuçlanma süresi 7-10 işgünüdür.

Fransaya Aile ve arkadaş ziyareti vizesi almayı planlayan kişilerden Konsolosluk/ Büyükelçilik bazı belgeler talep etmektedir. Fransa Aile ve arkadaş ziyareti Vize Randevusu sırasında bu belgeler Konsolosluk / Büyükelçilik e sunulmak üzere VFS global e teslim edilmelidir. Vfs Globalden Vize Randevusu alırken mutlaka ikamet şehrinize göre yetkili olan ofisten randevu almayı unutmayınız. bölge ayrımı olduğundan kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aile, akraba, arkadaş ziyareti Vize başvurusu için mutlaka Fransada bulunan yakınınızdan fransa da yetkili kurumdan alınmış Davetiye ve davet gönderen kişinin bazı belgeleri, beyan edilmelidir.
Gerekli Belgeler ve Evraklar ve Randevu tarihi için Lütfen Bizimle Diyalog a geçiniz.

Fransa, Türklerin en fazla yaşadığı yerlerden birisini ifade ediyor. Bu nedenle Türkiye’den Fransa’ya akraba ziyaretleri için gidenlerin sayısı oldukça fazladır. Akraba ziyaretleri veya benzeri durumlar için Fransa’ya gitmek durumunda olanların mutlaka vize işlemleri yaptırmaları gerekiyor. Bunun için gerekli evrak ve belgelerin tamamlanmasından sonra vize için ilgili kurumlara müracaat edilmesi kısa sürede işlemlerin sonuçlanması anlamına geliyor.

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi,  Fransa’da yaşayan akraba ve yakınlarımızı kısa süreliğine ziyaret etmek için gerekli olan  Fransa Schengen Vizesi türüdür. Alacağınız vize türüne göre hazırlayacağınız evraklar farklılık göstermektedir. Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için başvuruda bulunacaklar yakınlarının yanında kalacakları süre içerisinde ihtiyaç ve giderlerini nasıl karşılayacakları ile ilgili maddi imkanlara sahip olduklarını belirtmek, bunlarla ilgili belgeleri ibraz etmek durumundadırlar. Şahsi banka hesap özeti, maaş bodrosu gibi. Pasaportu seyahat sonrası en az üç ay geçerli olmalıdır. Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Fransa Turistik vizesi farklı kategorileri haiz vize türleridir. Gerekli evraklar ve başvuru koşulları için,  danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Fransa Ticari ve Fuar Vizesi Başvurusu İşlemleri‘nde Türkiye’den işlem yapabilmek için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Türkiye de oturum hakkı olması gerekmektedir. Fransa Fuar ve Ticari Vizesi başvuru işlemlerinde yaklaşık sonuçlanma süresi 7-10 işgünüdür.

Fransa Ticari vizesi işlemleri

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Fransa’da, üretime oldukça fazla önem veriliyor. Birçok ülkeden Fransa’da çalışmak niyetiyle gelen insan sayısının her geçen sene arttığını söylemek mümkündür. Ancak Fransa’da yasal olarak çalışma hakkına sahip olabilmek için ilgili vize ve iznin alınması önemlidir. İşadamları tarafından yapılacak yatırımlar veya daha farklı ticari çalışmalar için de vizenin alınarak Fransa’ya gidilmesi icap ediyor. Herhangi bir hususi, hizmet veya diplomatik pasaport fark etmeksizin tüm Türkiye vatandaşları vizeye tabidir.

Fransa  Ticari Vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli evrakları hazırlamanız daha sonra Konsolosluğun  yetki verdiği vize başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir.  Şirket sahiplerinin Fransa Ticari Vize başvuruları için hazırlaması gereken bazı evraklar vardır. Konsolosluk vize için gerekli evrak listesinde değişiklik yapabilmektedir. Fransa Ticari Vize başvurusunda bulunanlardan istenen; başvuru formu, davetiye, şirket hizmet dökümünüz, şirket banka hesap dökümü gibi evraklar en önemlileridir.  Fransa Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişinin, meslek türüne ve durumuna göre, Fransa Ticari Vizesi başvuru evrakları güncel olmalıdır. Gerekli evraklar ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi almak için, Vize Ankara uzmanları ile iletişime geçiniz.

Fransa Fuar Vizesi işlemleri

Fransa ekonomik açıdan en büyük ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle fuar geleneğinin oldukça yoğun ve aktif bir şekilde gerçekleştiği Fransa’da yılın birçok dönemi çeşitli organizasyonlara rastlamak mümkündür. İşadamlarının rağbet gösterdikleri fuar ve benzeri organizasyonlara katılım için fuar vizesinin alınması icap ediyor. Türkiye’den Fransa’ya fuara katılmak için gidecek kişilerin gerekli evrakları tamamladıktan sonra Fransa konsolosluğuna başvuru yapmaları lazımdır. Fuar zamanından en az bir ay öncesinden gerçekleştirilmesi gereken işlemlerin sonuçlanacağı zaman aralıkları değişiklik arz edebiliyor. Bu nedenle başvuru işlemlerini fuar tarihinden en az bir ay önce gerçekleştirmek gerekiyor.

Fransaya Ticari veya Fuar ziyareti yapmayı planlayan kişilerden Konsolosluk/ Büyükelçilik bazı belgeler talep etmektedir. Fransa Ticari Vize Randevusu sırasında bu belgeler Konsolosluk / Büyükelçilik e sunulmak üzere VFS global e teslim edilmelidir. Vfs Globalden Vize Randevusu alırken mutlaka ikamet şehrinize göre yetkili olan ofisten randevu almayı unutmayınız. bölge ayrımı olduğundan kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.
Ticari Vize başvurusu için mutlaka Fransada bulunan firmadan Davetiye ve davet gönderen firmanın belgeleri, Eğer Fuar ziyareti yapıyorsanız organizasyon yapan firma bilgileri, fuar bileti ve mümkünse firmanızın fuarı gerçekleşecek sektör ile bağlantıları beyan edilmelidir.
Gerekli Belgeler ve Evraklar ve Randevu tarihi için Lütfen Bizimle Diyalog a geçiniz.

Fransa ekonomisi büyük olan Avrupa ülkelerinden birisidir. Fuar geleneğine önem verilen Fransa’da her sene çeşitli tarihlerde bir birinden farklı organizasyonlar gerçekleşmektedir. Böyle ekonomisi ve organizasyonları canlı olan bir ülkeye gitmek, iş adamları için büyük avantaj sağlamaktadır. İş adamlarının Fransa’ya fuar ve benzeri orgaznizasyon laragidebilmeleri için, gerekli evrakları hazırladıktan sonra, Fransa Konsolosloğu’na , Fransa Fuar Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Fuar vizesi başvurusunun sonuçlanması değişiklik gösterebildiği için en az bir ay önceden başvuru yapılması geriyor. Fuar ziyareti yapacaksanız, fuar organizasyonunu yapan firma bilgileri, firmanızın fuarı düzenleyen şirket ile sektörel bağlantılarını gösteren belge ve fuar biletini beyan etmeniz gerekmektedir. Fransa fuar vizesi

Fransa Transit Vize  alacak  pasaport sahibi T.C vatandaşları Fransa vizesi başvurusunda bulunurken Fransa Konsolosluğuna gerekli belgeleri sunmalıdırlar. Konsolosluk tarafından belirlenen bu belgeler güncel olmalıdır. Bazı evrakların ise orijinal olmasını istenebilmektedir. Fransa Transit Vize  ile Fransa üzerinden gidilecek ülke veya ülkeler için gidiş dönüş belgeleri, Fransa ülkesine giriş çıkış tarihlerini gösteren belgeler ibraz edilmelidir. Vize için başvuruda bulunan kişi 18 yaşından küçük ise başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmalıdır. Fransa Transit Vize  başvurusunda bulunacak kişi Fransa’da kalış süresini kapsayan ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli orijinal seyahat sigortasına sahip olmalıdır. Gerekli evraklar ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi almak için, Vize Ankara uzmanları ile iletişime geçiniz.