DANİMARKA TURİSTİK VİZESİ

Danimarka’ya seyahat edecek Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, eğer geçerli bir Schengen vizeleri yoksa ziyaretleri öncesi Danimarka büyükelçiliğine veya konsolosluğuna vize başvurusu yapmaları gerekir. Kısa dönemli vize başvuruları, vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaport hamilleri,  90 güne kadar olan seyahatlerinde Schengen vizesinden muaftırlar.

Danimarka büyükelçiliği,  turistik vize başvurularında ziyaret sonrasını da kapsayacak şekilde en az altı ay geçerli pasaport, vize başvuru formu, iki adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonunu gösteren belgeler ve banka hesap dökümünü standart olarak istemektedir.  Bunlara ilaveten kişinin memur, işçi, emekli, işveren, öğrenci, ev hanımı veya esnaf, sanatkâr olmasına göre değişkenlik gösteren birçok belge talep edilmektedir.

Durumunuza uygun belge listesini öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile görüşebilir ve vize başvurunuzda yardım alabilirsiniz.

DANİMARKA AİLE/ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİ

Seyahat amacınız Danimarka’da yaşayan bir yakınızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmekse, aile arkadaş ziyareti vizesine başvurmalısınız. Ziyaretçi vizesi maksimum 90 gün Danimarka’da kalma hakkı verir. Vize başvurularında standart olarak istenen evraklara ek olarak davetiye dosyaya eklenmelidir. Davet eden kişinin şahsi bilgileri ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen kişinin kimlik bilgileri, seyahatin gerçekleşeceği tarihler, ziyaretin amacı, konaklama yapılacak açık adres, seyahat- konaklama giderlerinin kim tarafından karşılanacağına dair bilgiler açıklığa kavuşturulmalıdır.

Ziyaret vizesi başvurusunda istenen belgelerin listesini öğrenmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile iletişim kurabilir, sosyal medya uygulamasından anında canlı destek alabilirsiniz.

DANİMARKA TİCARİ VİZESİ

İşinizle ilgili bir etkinliğe katılmak, bir firma ile iş görüşmesi ya da firma ziyareti yapmak gibi amaçlarla gerçekleştirilecek seyahatler, Danimarka ticari vizesi kapsamında değerlendirilir. Danimarka ticari vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başvuru dosyanızda bulunması gereken ilk evrak davetiyedir. Davetiyede Danimarkalı firmanın iletişim bilgileri, ziyaretin amacı, seyahatin hangi tarihler arası yapılacağı, seyahat masraflarını kimim karşılayacağı ve nerede kalınacağı bilgilerinin ayrıntılı olarak yazılmış olması gerekir.

Başvuru esnasında istenen diğer belgeler hakkında bilgi almak ve randevu için, Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

DANİMARKA KÜLTÜREL, SPOR, KONFERANS VİZESİ

Kültürel ziyaretler ve konferanslar için: organizatör firma tarafından gönderilmiş bir davetiye ya da kültürel servis sağlayıcısından gönderilmiş sözleşme davetiyesi gerekir. Spor etkinlikleri için ise spor kulübünden ya da spor federasyonundan gönderilmiş davetiye istenir. Spor etkinliğine katılımı onaylayan akreditasyon ya da spor kulübü tarafından gönderilen sertifika da vize başvurusu için kullanılabilir.

Başvuru için gerekli güncel belge listesini öğrenmek, vize başvurusu konusunda bilgi almak ve hatasız bir başvuru gerçekleştirmek için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmaları ile iletişime geçebilir; sosyal medya uygulaması aracılığıyla canlı destek alabilirsiniz.